نکات ایمنی در آتلیه نوزاد

عکاسی از نوزاد یکی از وظایف عکاسان در آتلیه کودک می باشد. ایمنی در آتلیه نوزاد بسیار حائز اهمیت است.

عکسبرداری از نوزاد کاری بسیار حساس است و نیازمند دانش فنی زیادی می باشد به همین دلیل دقت داشته باشید هر آتلیه ای مانند یک آتلیه نوزاد حرفه ای نمی تواند عکس زیبا و امنیت کودک شما را تضمین کند. عکاسی نوزاد علاوه بر سخت بودن آن مهارت و تجربه شیرین و زیبایی است. زیرا این شما هستید که با خلاقیت و مهارت حالت مناسب را به نوزاد تازه متولد شده می دهید و یک عکس هنری را خلق می نمایید.

اگر این کار با دقت کافی صورت نگیرد خدای ناکرده ممکن است موجب آسیب های جبران ناپذیری گردد پس بنابراین لازم است عکاس تمام حواس خود را به کار گیرد. در بسیاری از مواقع نیز می توانید از والدین کمک بخواهید و درخواست کنید فرزند خود را جا به جا کنند تا در حد امکان کمتر نوزاد را لمس نمایید.

  • یکی از موارد بسیار مهم ایمنی در آتلیه نوزاد این است که شما به عنوان عکاس و والدین کودک باید بدانید نوزاد باید در هنگام ورود به آتلیه سالم و بدور از هرگونه بیماری باشد چرا که ممکن است او در معرض بیماری قرارگیرد وسلامتش به خطر بیافتد، اگر نوزاد تازه متولد شده مشکل یا بیماری هرچند خفیفی داشته باشد باید زمان عکاسی به روز دیگری موکول گردد.
  • نظافت و بهداشت در آتلیه نوزاد و کودک بسیار مهم و الزامی است همچنین بهداشت فردی و نظافت دست پرسنلی که نوزاد را لمس می کنند. چرا که بسیاری از عکس ها در حالت برهنه از نوزاد گرفته می شود و این موجود ظریف نیاز به مراقبت و بهداشت ویژه ای دارد. حتی بهتر است از زدن لاک و یا داشتن ناخن بلند هم اجتناب کنبد.
  • باید بدانید وقتی نوزاد در حال رفتن به خواب عمیق است ناگهان ممکن است گریه کندو از خواب بپرد. برای اینکه مطمئن شوید او به خواب عمیقی رفته است خود و یا از والدین بخواهید با پشت انگشت به آرامی نوک بینی نوزاد را نوازش کنند. این کار موجب می شود نوزاد آرام شود و در همین فرصت هرچند کوتاه عکس های خود را بگیرید.
  • باید بدانید چه زمانی لباس کودک را برای عکس های برهنه در بیاوردید. لازم نیست این کار را خودتان انجام دهید بلکه از والدین بخواهید این کار را انجام دهند ، آن ها رفتار با دلبندشان را بهتر می دانند و شما نیز از خظرات احتمالی مصون می مانید.
  • عکاسی تخصصی کودک ترمه به عنوان یکی از بهترین عکاسی های کودک در شرق تهران در پیروزی با بهره گیری از پرسنلی مجرب ، پذیرای شما عزیزان به همراه فرشته های ناز کوچولوتان می باشد. شما عزیزان می توانید تعدادی از نمونه کارهای ما را در وب سایت آتلیه کودک ترمه و یا در پیج اینستاگرام آتلیه کودک ترمه ملاحظه فرمایید و برای رزرو وقت با ما تماس بگیرید:

۰۹۱۲۲۷۲۵۹۰۱

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خیابان پیروزی جنب مترو پیروزی نبش کوچه حافظ ساختمان نگین طبقه پنجم واحد9
  • 09122725901
اسکرول به بالا