اشتباه رایج در عکاسی کودک - عکاسی آتلیه حرفه ای کودک

در حرفه عکاسی امکان اشتباه به کررات وجود دارد ، باید حواستان باشد. تا اشتباه رایج در عکاسی کودک را مرتکب نشوید. البته این مورد برای مبتدی های این حرفه وجود دارد وگرنه شما زمانی که به یک آتلیه کودک حرفه ای می روید هیچ کدام از این موارد را از یک عکاس حرفه ای کودک نخواهید دید.

قطعا شما که تازه به این حرفه ورود کرده اید باید بدانید اگر اشتباه نکنید عکاس ماهری نخواهید شد پس نگران نباشید و جسارت تمرین با سوژه و مکان های مختلف را داشته باشید.

 • یک اشتباه رایج در عکاسی کودک می تواند وسواس روی پیکسل عکس باشد که این کار موجب می شود ایزو دوربین پایین بیاید.
 • در ابتدا شاید به دلیل اینکه نمی دانید کدام عکس بعد از ادیت زیباتر خواهد شد عکس های زیادی را ادیت کنید اما نیاز نیست زمان بگذارید و تمامی آنها را ویرایش کنید بلکه اول سعی کنید عکس های مورد پسندتان را گلچین کنید.
 • یک تردید و ترس کافی است تا سوژه و کودک در حین عکاسی خسته شده و به گریه بیافتد، برای استفاده از تنظیمات ایزو در سطح بالا ترس نداشته باشید.
 • فردی که ابزار و دوربین خود را به خوبی نشناسد و با امکانات آن آشنا نباشد عکسی با کیفیت بالا نخواهد گرفت اما یک عکاس حرفه ای کودک این تنظیمات را به بهترین شکل تنظیم کرده و عکس زیبایی را ماندگار می سازد.
 • همانطور که در قبل اشاره شد افراد تازه کاری وجود دارند که در برابر روش های نوین مقاومت می کنند و نگرانند از پس آن بر نیاید، متاسفانه باید بگویم اگر نمیخواهید ریسک کنید شما برای عکاسی از کودکان مناسب نخواهید بود.
 • نداشتن تجهیزات کافی به عنوان مثال نبود سه پایه ممکن است برای شما منجر به لرزش عکس شود.
 • ممکن است دچار این اشتباه در عکاسی از کودکان شوید که به تنظیمات دوربین تا مدت ها دست نزنید و آ را تغییر ندهید، چرا که می ترسید تنظیمات خراب شود اما درواقع محیط و شرایط مختلف نیاد به تنظیمات متفاوتی هم خواهد داشت.
 • والدین نیز ممکن است در این اشتباهات سهیم شوند.به عکس های کودکان دقت کنید خواهید دید که اکثر آنها در روزهای آفتابی ثبت شده چرا که والدین ترس از سرما خوردن دلبند خود دارند اما در روزهای ابری ، بارانی و برفی عکس های بی نظیری می توان ثبت نمود.
 • بسیاری از شما که خود از دوربین برای عکاسی از کودکتان استفاده می کنید از تنظیمات اتوات دوربین استفاده می نمایید در واقع این تنظیمات اتومات کار را آسان تر نموده است. اما باید بدانید اگر این دوربین در دست یک عکاس حرفه ای کودک قرار گیرد در برخی موارد از این حالت خارج خواهد شد چرا که در حالت اتومات پوست پهن تر می شود و پوست لطیف کودک را خراب می کند.

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ، کودک ، بارداری و خانوادگی ترمه به عنوان یکی از بهترین آتلیه ها در شرق تهران واقع در پیروزی ، با دارا بودن تجهیزات حرفه ای و کادری مجرب ، پذیرای شما خانواده های عزیز برای ماندگار کردن لبخند زیبایتان، است. برای رزرو وقت با ما تماس بگیرید:

۰۹۱۲۲۷۲۵۹۰۱

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • خیابان پیروزی جنب مترو پیروزی نبش کوچه حافظ ساختمان نگین طبقه پنجم واحد9
 • 09122725901
اسکرول به بالا