بهترین روش عکاسی از کودکان

همانطور که میدانید در عکاسی از کودکان ژست دادن سخت و دشوار است چرا که آنها درکی از دنیای عکاسی و ژست گرفتن ندارند. پس لازم است در کار صبرو حوصله بیشتری خرج کنید.
برای ثبت عکس های زیبا از کودکان لازم است آنها را به خوبی بشناسید و با دوستی وارد دنیای آنها شوید و با بازی کردن و جلب توجه برای کودک با وسایل و صحبت های گوناکون او را به همراهی فرا بخوانید. در عکاسی کودک اصالت و طبیعی بودن چهره و شیطنت و خنده کودک است که جذاب است پس سعی نکنید که عکسی بی حرکت و شیک و صاف را بیاندازید.چون این کار شادی و نشاط عکاسی از کودکان را از بین می برد.

چند نکته مهم برای عکاسی از کودک

– اصل اول سرعت عمل شما و فرصت شناسی می باشد. همانطور که پیش تر گفته شد کودک در جنب و جوش است. این عکاس است که با موقعیت شناسی و سرعت عمل عکس در حالتی مناسب را ثبت می نماید.
– زیبا ترین عکس ها وقتی در قاب تصویر ظاهر می شود که بتوانید شیطنت و یا چهره معصومانه کودک را ثبت نمایید. برای این کر لازم است کودک را به فضا و دنیا طبیعی خود ببرید مثلا بازی کردن با یک وسیله یا فرو رفتن در قالب یک شخصیت کارتونی بسیار در این موضوع شما را یاری می دهد، تا شما به سرعت از زوایای مختلف عکاسی کنید.

– دادن ژست های خاص و غیر طبیعی هم کودک و هم اطرافیان را خسته می کند ضمن اینکه در نهایت عسی مصنوعی خروجی کار شما خواهدبود. کودک نباید زیاد متوجه فضای عکاسی شود چرا که ممکن است لجبازی کند و یا حس و حال راحتی قبل را نداشته باشد.

– وجود چند اسباب بازی که کودک ارتباط می گیرد اگر به عکس شما آسیبی نزند می تواند منجر به سرگرمی و نشاط و روح بخشیدن به کودک و عکاسی از کودکان شود.

اگر عکس را از چند کودک می گیرید بهتر است آنها را تشویق به همبازی شدن کنید و در این بین عکس های زیبایی را ثبت نمایید. حتی ممکن است شاهد قهر های کودکان و کش مکش و یا دوستی و شوخی آنها با یکدیگر هم باشید.

در کل برای عکاسی حرفه ای لازم است عکاس کودک اوضاع را تحت کنترل خود داشته باشد و این مستلزم آن است که تجربه کافی از کار با کودکان داشته باشد تا بتواند آنها را درک کند. برای شروع و تمرین بیشتر یک عکاس می تواند از کودکان اطرافیان خود عکسبرداری کند این کار برای آشنایی با روحیات کودکان بسیار موثر خواهد بود.

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ، کودک ، بارداری و خانوادگی ترمه به عنوان یکی از بهترین آتلیه ها در شرق تهران ، با دارا بودن تجهیزات حرفه ای و کادری مجرب آمادگی خود را اعلام می دارد. و پذیرای شما عزیزان برای ماندگار کردن لبخند خانوادگیتان می باشد برای رزرو وقت از قبل با ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خیابان پیروزی جنب مترو پیروزی نبش کوچه حافظ ساختمان نگین طبقه پنجم واحد9
  • 09122725901
اسکرول به بالا