خروجی عکس آتلیه یا عکاسی(سری2)

در سری اول مقاله خروجی عکس عکاسی یا آتلیه به تعدادی از انواع خروجی های عکس در عکاسی اشاره گردید در ادامه به باقی موارد اشاره خواهد شد:

چاپ اپتیک
این همان شیوه قدیم چاپ عکس است در گذشته منبع نوری مخصوص نور را از نگاتیو می گذراند و روی کاغذ عکس می انداخت . کاغذ به نور حساس بود و تصویر روی آن نقش می بست بعد از آن کاغذ تثبیت می شد و محصول نهایی به دست می آمد. در سیستم های جدید نوعی پروژکتور تصویر عکس دیجیتال را روی کاغذ عکس می اندازدو باقی مراحل به همان شیوه قدیم انجام می شود.
میزان جزییات عکس هایی که اپتیک چاپ شده باشند معمولا کمتر از چاپ دیجیتال است. ولی امتیاز بزرگ آن طول عمرش است. عکس هایی که اپتیک چاپ شده باشند معمولا ۲۰ تا ۶۰ سال عمر می کنند. دیگر محدودیت اپتیک اندازه آن است چرا که دستگاه های رایج عرض بیشتر از ۵۰ سانت را ساپورت نمی کنندو هزینه چاپ آن بیشتر است
– امضا و تیراژ عکس
اگر قصد دارید عکس های خو را بفروشید باید به چند نکته توجه داشته باشید اول آنکه قسمت زیادی از ارزش عکس به امضای آن است و امضا باید به صورت دستی روی اثر زده شود نه اینکه در فایل مونتاژ به همراه عکس پرینت شود بهتر است عکس با اسم و تاریخ ارائه گردد . برخی افراد امضا را در گوشه های پایینی عکس و گاهی روی پارتو میزنند.عنصر دیگر آن است که عکسی که فروخته می شودباید تیراژ مخصوصی داشته باشد که می توانید آن را بی نهایت تعریف کنید.
– قاب و پاسپارتو
یک نکته مهم در مورد قاب ظاهر آن است برخی قاب ها ساده هستند و تمرکز بیشتری روی عکس ایجاد می کنند و برخی دیگر مقاطع پیچیده ای دارند که زیبایی خاص خود را دارد. ولی ممکن است برعکس حاکم شود. معمولا برای عکس از قاب ساده و باریک استفاده می شود. بهتر است عکس را مستقیما در قاب نگذارید و برای آن حاشیه ای در نظر بگیرید. به این حاشیه پاسپارتو گفته می شود.
پاسپارتو می تواند مقوایی ساده و یا ضخیم که اسطلاحا به آن مقوای ماکت نیز گفته می شود، باشد.داخل مقوا را به اندازه عکس (کمی گوچک تر) می برند و عکس را پشت آن قرار می دهند. (نباید عکس را روی مقوا گذاشت)
مقوای ماکت را معمولا فارسی بر می کنند یعنی مقطع آن را با زاویه ۴۵درجه می برند در این حالت پاسپارتو زیباتر می شود و سایه لبه نیز برعکس نمی افتد. ضخامت مقوا هم باعث می گردد که عکس به شیشه نچسبد. چسبیدن عکس به شیشه عمر آن را کم می کند. معمولا مقوای ماکت در رنگبندی وجود دارد ولی مقطع آن سفید رنگ است که جلوه زیبایی به وجود آورد. برش این نوع مقوا به خوصا اگر فارسی بر باشد با دست ممکن نیست و دستگاه مخصوص می خواهد. به همین خاطر باید برش پاسپارتو را به قاب سازهای حرفه ای بسپارید.در انتخاب رنگ پاسپارتو دقت کنید رنگ آن باید با عکس هماهنگ باشد در نظر داشته باشید هدف اصلی از قاب و پاسپارتو جلب نظر بیننده به عکس است. پهنای پاسپارتو براساس اندازه عکس تعیین می گردد هرچه عکس بزرگتر باشد پاسپارتو نیز بزرگتر می شود.
– شاسی
راه دیگر برای ارائه عکس عکاسی این است که جای قاب از شاسی استفاده شود شاسی یک صفحه تو خالی چوبی با ضخامت های معمولا یک تا ۲ سانت است که عکس را با چسب های مخصوص به آن می چسبانند. شاسی معمولا از قاب سبک تر است و مشکل انعکاس نور را نیز ندارد. برای آنکه عکس صدمه نخورد لازم است پیش از شاسی شدن آن را لمینت کرد. لمینت یک لایه پلاستیکی مات یا براق است که مانند پرس کارت روی عکس می چسبد البته عکسهای چاچ اپتیک نیاز به لمینت ندارد.
به هر حال در نظر داشته باشید که شاسی به اندازه قاب از عکس محافظت نمی کند و علاوه بر اینکه عکس بیشتر در معرض صدمات فیزیکی قرار می گیرد و هوازدی آن هم سریعتر خواهد بود.
در واقع هر عکس طول عمری دارد و به تدریج رنگهای آن ضعیف می شود و روشنایی اش تغییر می کند. طول عمر عکس به مسائل مختلفی بستگی دارد از جمله آنها:
– به محلول و کاغذی که در چاپ اپتیک و دیجیتال استفاده شده است .
– محفوظ بودن یا نبودن عکسی که لمینت شده است یا داخل قاب باشد کمتر هوا زده می شود و دوا بیشتری خواهد داشت .
– هرچه رطوبت و نور در محیط کمتر باشد دوام عکس بالاتر خواهد رفت.

عکاسی تخصصی کودک ترمه به عنوان یکی از بهترین عکاسی های کودک در شرق تهران در پیروزی با نوین ترین تکنیک های عکاسی کودک پذیرای شما عزیزان به همراه فرشته های ناز کوچولوتان می باشد. شما عزیزان می توانید تعدادی از نمونه کارهای عکس عکاسی ما را در وب سایت آتلیه کودک ترمه  و یا در پیج اینستاگرام آتلیه کودک ترمه ملاحظه فرمایید و برای رزرو وقت با ما تماس بگیرید:

۰۹۱۲۲۷۲۵۹۰۱

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خیابان پیروزی ، ۱۰۰ دستگاه ، بین رستوران خشت بهشت و فست فود جیلیزویلیز پلاک ۵۲۴ طبقه۴ واحد۸
  • 09122725901
اسکرول به بالا