عکاسی عکس خانوادگی در آتلیه عکس کودک

در عکاسی عکس خانوادگی کنترل کودکان در آتلیه بزرگسالان سخت خواهد بود چرا که آنها قواعدی از عکس و عکاسی و آتلیه نمی د انند. فرق عکاسی و عکس خانوادگی در آتلیه عکس کودک این است که عکاسان و پرسنل عکاسی به خوبی می دانند چگونه کودکان را درک و هدایت و کنترل نمایند تا شما در آرامش عکسی زیبا را در خاطراتتان ثبت کنید.

توصیه ای به عکاسان

در عکاسی عکس خانوادگی ابتدا لازم است ژست و همراه کردن را از بزرگسالان شروع نمایید. سپس برای سرگرمی و همراه شدن کودکان قاب تصویر را به یک بازی مبدل سازید تا کودک فکر نکند به او امر و نهی می کنید و راهی جز مجبور شدن برای گوش کردن به حرف شما ندارد. در طرح بازی شما می توانید با کودکان صمیمی تر شوید و آنها به دلخواه و خوش رویی با شما همراه شوند.

در عکاسی خانوادگی در آتلیه عکس کودک شما لازم است انعطاف پذیر باشید و هر لحظه آماده برای ثبت عکس باشید.

البته چالش یک عکس خانوادگی بیش از یک عکس انفرادی خواهد بود چرا که علاوه بر سازش و کنترل یک یا چند کودک ، تعداد افراد بیشتری را در قاب تصویر خواهید داشت و باید حواستان به حرکات و ژست آنها باشد. اگر شما چند لحظه ای که کودکان در حالت بهتری قرار دارند را از دست بدهید به دلیل طولانی شدن زمان آماده بودن و ژست گرفتن بزرگسالان و همکاری نکردن کودکان ، بزرگسالان نیز خسته و بی حوصله می شوند و شانس شما برای گرفتن یک عکس زیبا از آنها کمتر خواهد شد.

برای یک عکاسی عکس خانوادگی بهتر است چند ایده خوب برای بازی و همراهی کودک داشته باشید تا به محض شکست یکی سراغ گزینه بعدی بروید و در آن حالت عکس خود را بگیرید.

چند ژست برای عکس خانوادگی

  • برای عکس ایستاده یک خانواده بهتر است آنها را جوری هدایت کنید که به شکل یک مثلث چینش داشته باشند. در این حین حتما به قد و شرایط جسمی افراد توجه نمایید.
  • خانواده هایی که کودک خردسال دارند به دلیل جنب و جوش کودک شاید نتوانند ثابت بمانند بهترین راه خصوصا در عکاسی فضای باز خانوادگی این است که به آرامی راه بروند و صحبت کنند و یا اینکه پدر و مادر عقب تر بایستند و کودک را با فراخواند به سمت دوربین راهی کنیم تا این گونه حرکت کودک هدفمند و در عکس نیز زیبا شود.
  • یکی دیگر از ژست ها می تواند بازی والدین با کودک باشد مثلا بالا انداختن کودک، این بازی قدیمی و مورد علاقه اکثر کودکان است چرا که خنده ای از ته دل را برای آنها به ارمغان می آورد.خصوصا برای کودکانی که شیطنت زیادی دارند این ژست بسیار کارآمد خواهد بود. و البته هزاران ایده دیگر که می تواند در ذهن خلاق شما به عنوان یک عکاس نقش بگیرد.

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ، کودک ، بارداری و خانوادگی ترمه  به عنوان یکی از بهترین آتلیه ها در شرق تهران ، با دارا بودن تجهیزات حرفه ای و کادری مجرب آمادگی خود را اعلام می دارد. و پذیرای شما عزیزان برای ماندگار کردن لبخند خانوادگیتان می باشد برای رزرو وقت از قبل با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۲۷۲۵۹۰۱

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خیابان پیروزی ، ۱۰۰ دستگاه ، بین رستوران خشت بهشت و فست فود جیلیزویلیز پلاک ۵۲۴ طبقه۴ واحد۸
  • 09122725901
اسکرول به بالا