عکاسی پرتره کودک (سری2) -عکاسی چهره کودک (سری2)

در مقاله عکاسی پرتره کودک (سری۱) به نکاتی از عکاسی چهره کودک اشاره شد در ادامه به باقی موارد اشاره خواهد شد:

معمولا برای عکاسی پرتره یا عکاسی چهره از نور نرم استفاده می شود. نور نرم نوری است که اندازه منبع نور آن نسبت به فاصله اش از سوژه بزرگترباشدو. در این حالت سایه های ضعیف تری ایجاد می شود و سطوح نرم تر به نظر می رسند. به همین خاطر چنین نوری را نرم می نامند. نور خورشید نور نرم محسوب نمی شود.چرا که به دلیل ابعاد بزرگش و فاصله اشسایه های خشنی ایجاد می کند.
در بسیاری از عکس های پرتره خوب ، از سوژه بدون اطلاع قبلی عکاسی می شود در این صورت حالت چهره او بسیار طبیعی است و می توان عکس هایی پدید آورد که از نظر حس سوژه کم نظیر باشند. وقتی با اطلاع قبلی عکاسی چهره می کنید لازم است حالت چهره او را نیز کنترل نمایید. بسیاری از عکس های پرتره به مصنوعی ترین شکل ممکن حالت های کلاسیک را بازسازی می کنند. و به هیچ وجه جالب نمی شوند. حداقل با سوژه صحبت کنید تا حواسش پرت شود و حالت طبیعی تری به خود بگیرد.
توصیه ای در عکاسی پرتره تکی می شود که می توان آن را قاعده جهات سه گانه نامید. و آن این است که بدن باید در یک جهت باشد ، سر در جهتی دیگر و چشم ها نیز سوی دیگر.
البته سه جهتی که گفته شد باید تفاوت اندکی با یکدیگر داشته باشند تا عکس زیبایی خلق شود. معمولا عکس هایی که سوژه دوربین را نگاه نمی کند جذاب و طبیعی تر است.
در عکس های گروهی مسئله حالت سوژه شکل دیگری دارد. وقتی افراد همگی کنار هم می ایستند و آماده می شوند تا عکسی از آنها گرفته شود.نتیچه ای کاملا معمولی به وجود خواهد آمد. افراد را دور هم جمع کنید . زمانی که عده ای بی خبر از عکس شما و عده ای دیگر می دانند و به دوربین لبخند می زنند عکس خود را ثبت کنید.
بسیاری از افراد عکس های پرتره تک نفره ای که کاملا واضح باشند را نمی پسندند. عکاسان قدیمی تر معمولا از فیلترهایی که تصویر را کمی نرم می کرد استفاده می کردند و شما نیز می توانید چنین جلوه ای را با فیلترهای نرم افزاری یا سخت افزاری اعمال کنید به شرط آنکه زیاده روی نکنید.
در آخر باید بدانید طبیعی بودن رنگ های عکاسی پرتره یا چهره بیشتر از سایر عکس ها اهمیت دارد پس از روش های تعدیل نور حتما استفاده نمایید.

عکاسی تخصصی کودک ترمه به عنوان یکی از بهترین عکاسی های کودک در شرق تهران در پیروزی با نوین ترین تکنیک های عکاسی کودک پذیرای شما عزیزان به همراه فرشته های ناز کوچولوتان می باشد. شما عزیزان می توانید تعدادی از نمونه کارهای عکاسی چهره کودک ما را در وب سایت آتلیه کودک ترمه  و یا در پیج اینستاگرام آتلیه کودک ترمه ملاحظه فرمایید و برای رزرو وقت با ما تماس بگیرید:

۰۹۱۲۲۷۲۵۹۰۱

 

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خیابان پیروزی ، ۱۰۰ دستگاه ، بین رستوران خشت بهشت و فست فود جیلیزویلیز پلاک ۵۲۴ طبقه۴ واحد۸
  • 09122725901
اسکرول به بالا