عکاس خوب کودک

در ابتدا باید بگوییم برای اینکه یک عکاس خوب کودک باشید علاوه بر ذوق و سلیقه و بردباری لازم است هنر ورود به این عرصه را نیز داشته باشید. یک عکاس حرفه ای اصول عکاسی را به خوبی می شناسد و در تمامی عکس های خود تکنیک های عکاسی را اجرا می کند. در ادامه قصد داریم شما را با یک سری نکات متمایز شدن عکاس خوب با یک عکاس معمولی آشنا می کنیم:

  • شناخت و کارایی تمام قابلیت ها دوربین عکاسی

برای این کار لازم است به محض خرید دوربین جدید چندساعتی را با دفترچه راهنما و کار کردن با آن بگذرانید تا با تمام امکانات داخلی دوربین خود آشنا شوید.این کار به شما کمک می کند تا بتوانید در هر موقعیتی از تکنیک و امکان خاصی استفاده کنید.

تکنولوژی و در نتیجه دوربین ها هر روز در حال پیشرفت هستند و امکانات جدیدی به آنها افزوده می شود یک عکاس خوب دوربین خود را به خوبی می شناسد چرا که این کار به او کمک می کند عکس های بهتری را ثبت نماید. که متاسفانه برخی عکاسان هنوز به خوبی ابزار درون دست خود را به خوبی نمی شناسند.

لازم است بدانید که  بهتر است دوربین در حالت خودکار نباشد و همچنین سرعت شاتر و دیافراگم توصیه نمی شود.

  • شناخت کافی از سایه ها و نورهای مناسب عکاسی

وقتی شما شناخت کافی درباره دوربین درون دست خود داشته باشید آن وقت است که با دیدن و شناسایی نور موجود در موقعیت از امکانات مناسب دوربین مانند تنظیمات سه ضلعی نور که همان سرعت شاتر ، اندازه دریچه دیافراگم و ایزو می باشد، برای آن فضا و نور پردازی و زوایای نوری مناسب استفاده خواهید کرد.

  • از عمق میدان و فضای عکاسی غافل نشوید

یک عکاس حرفه ای و خوب کودک بر خلاف عکاسان معمولی عمق تصویر را فراموش نمی کند، در کار با عمق میدان که کار بسیار پیچیده ای هم هست لازم است میزان تنظیمات دریچه دیافراگم ، فاصله کانونی و فاصله سوژه از دوربین و پس زمینه به درستی تنطیم شود تا عکس مصنوعی یا خراب نشود.

  • ادیت و روتوش عکس

مرحله انتهایی یک عکس روتوش و ادیت آن می باشد که اگر به خوبی انجام نشود عکس ار مصنوعی و چهره معصومانه کودک را از بین می برد.

لازم است برای اینکه تبدیل به یک عکاس خوب و حرفه ای کودک شوید آیتم هایی که اشاره شد را بارها و بارها تمرین کرده و علم کاغی را در این زمینه کسب نمایید.

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ، کودک ، بارداری و خانوادگی ترمه  به عنوان یکی از بهترین آتلیه ها در شرق تهران واقع در پیروزی ، با دارا بودن تجهیزات حرفه ای و کادری مجرب ، پذیرای شما عزیزان برای ماندگار کردن لبخند کودک دلبندتان می باشد برای رزرو وقت با ما تماس بگیرید

 
۰۹۱۲۲۷۲۵۹۰۱

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خیابان پیروزی ، ۱۰۰ دستگاه ، بین رستوران خشت بهشت و فست فود جیلیزویلیز پلاک ۵۲۴ طبقه۴ واحد۸
  • 09122725901
اسکرول به بالا