نور در عکاسی کودک

یکی از مهمترین آیتم ها ی زیبایی بخشی در عکاسی کودک نورپردازی آن می باشد. شاید الان در خاطر خود آتلیه هایی که تجربه کردید را مرور کنید و ببینید خیلی نور زیادی در آتلیه نبوده و بعضا تاریک تر از حالت نرمال بوده است. منظور ما در اینجا تجهیزات نوری است اگر دقت کرده باشید با فشار دادن دکمه ثبت دوربین فلش های از زوایای مختلف بر عکس شما و یا کودکتان برای ثانیه ای تابیده می شود این همان نور پردازی است که بسته به تجهیزات و مهارت عکاس در استفاده از آنها زیبایی عکس کودک چندین برابر خواهد شد و می تواند عکس ساده ای را به یک عکس هنری تبدیل کند.

 پس نور و محل قرارگیری آن هنگام عکاسی از کودک درآتلیه بسیار حائز اهمیت است. مثلا تابش نور از پشت دوربین یا از کنار و پشت کودک بسیار با یکدیگر متفاوت است.

نور طبیعی یا مصنوعی

اولویت نور در عکاسی کودک برای عکاسان نور طبیعی است زیرا که با استفاده صحیح از آن می توان عکس های بی نظیری را ثبت نمود.  از سوی دیگر در استفاده از نور مصنوعی ممکن است اگر در زاویه دست تابانده نشود، چشم سوژه را به قرمزی بزند.

اما در بسیاری مواقع نیز عکاس ناچار است که برای زیبایی بخشی  و نور کافی در عکس کودک ، از نور مصنوعی استفاده نماید. در هر صورت درهنگام ورود به آتلیه کودک حرفه ای نگرانی هایتان را کنار بگذارید و با خیال راحت از بابت نورپردازی را به آتلیه بسپارید. چرا که یک عکاس حرفه ای می داند چگونه با استفاده از شرایط و تجهیزات عکس شما را زیبا سازد.

اما اگر شما در منزل عکاسی می کنید برای گرفتن عکسی با نور طبیعی می توانید در کنار پنجره بایستید البته در این حالت نیز زاویه عکاس برای عکاسی بسیار مهم است تا نور، عکس را سفید پر نور و یا با تابش بر لنز عکس را تاریک و سیاه نکند. برای این کار چند زاویه را امتحان کنید.

عکاسی تخصصی کودک ترمه به عنوان یکی از بهترین عکاسی های کودک در شرق تهران در پیروزی با نوین ترین تکنیک های عکاسی کودک پذیرای شما عزیزان به همراه فرشته های ناز کوچولوتان می باشد. شما عزیزان می توانید تعدادی از نمونه کارهای ما را در وب سایت آتلیه کودک ترمه  و یا در پیج اینستاگرام آتلیه کودک ترمه ملاحظه فرمایید و برای رزرو وقت با ما تماس بگیرید:

۰۹۱۲۲۷۲۵۹۰۱

یک دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خیابان پیروزی جنب مترو پیروزی نبش کوچه حافظ ساختمان نگین طبقه پنجم واحد9
  • 09122725901
اسکرول به بالا